2018/06/12 بدون نظر لوله و اتصالات پلیمری

لوله پلی اتیلن چیست

بررسی مصارف گوناگون و متنوع لوله پلی اتیلن نیازمند شناسایی کلی آنها می باشد ، مشخصات فنی و مواد تشکیل دهنده خواهد بود که در این راستا ، شناسایی استاندارد های ملی و جهانی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد . تعیین جایگان محصولات مذکور در میان سایر انواع لولههای موجود می تواند در دزمینه تحقق هز طرحی اهمیت داشته باشد که لازم است در بررسی های اولیه مربووط به آن مورد توجه قرار بگیرد. انجام مطالعات بازار و بررسی ماهیت محصول از جهت مصارف داخلی و پتانسیل صادراتی نیز می تواند راهگشای مطمئنی برای انچام مطالعات دقیق تر و در نهایت اجداث چنین واحد هایی باشد که به دلیل مستقل بودن طرح از زمان و کان معین ، تنها ملاحضات کلی مربوط به آنها مدنظر خواد بود .

ویژگی ها و مشخصات فنی محصول : لوله پلاستیک ( پلی اتیلن) به عنوان محصول با خصوصیات شناخته شده ، قابل پیش بینی و شکل ظاهری قابل تجدید از زمینههای مصرفی رو به رشدی برخوردار می باشند . این محصولات از نقطه نظر مشخصات فیزیکی و کاربرد دارای انواع بسیار متنوع و متفاوتی بوده که برای هر کدام از این نوع ، استادارد های خاصی نیز تدوین گردیده است . مباحث  ارائه شده در ذیل خلاصه ای از این تقسیم بندی را ارائه می نماید . تقسیم بندی انجام شده برای این محصولات عمدتا بر مبنای خصوصیات فیزیکی و طبقه بندی انواع لوله ای پلی اتیلن می باشد که کاربرد این لوله ها در ذیل مورد بررسی قرار می گیرد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت  قیمت های دقیق لطفا با ما در تماس باشید…

تلفن: 02166144527 / 02166145209

همراه : 09128334186 / 09127066166

لوله پلی اتیلن، لوله کشی قرن بیست و یکم:

لوله کشی با استفاده از لوله های پلی اتیلن را می توان راه حلی برای آسان تر شدن مشکلات اجرای لوله در صنایع معدن ، کشاورزی ، صنعتی ، کانال کشی و دریایی کاربرد دارد . لوله پلی اتیلن برای حالات مختلف از قبیل زمین ، زیرزمین ، شناور، زیر دریای، دفنی و… مورد استفاده و تست قرار می گیرند .

پلی اتینل با چگالی بالا که با حرف اختصاری  HDPE شناخته می شود را می توان در سیستم های آبیاری، انتقال آب فاضلاب، انتقال آب های گل آلود، دوغ آب های شیمیایی، پسماند های خطر ناک و گاز های فشار بالا دارا اتس که یکی از بهترین نقاط قوت این نوع لوله ها است . پلی اتیلن ماده ای بسیار قوی می باشد که در عین خشک بودن ، انعطاف بالاتری نیز دارند . لوله پلی اتیلن عمر طولانی تری نسبت به سایر لوله های دارد .

تفاوت مواد اولیه با گرید PE100 با مواد اولیه PE 80 :

تنها تفاوتی که در مواد اولیه با گرید PE100 باسایر گرید ها دارد در این است که دانسیت این نوع گردی از مواد اولیه پلی ایتلن بسیار کمتر از سایز گرید ها است ، دانسیته به حجم بین ملکول های مواد بیشتری است . در حال حاضر بیشترین دانسیته را لوله هایی با گرید  PE 120  دارند که در ایران تولید نیم گردد ، تولید لوله پلی ایتلن با گرید PE 100  از بیشترین مواد متاسفانه فروشندگان لوله و  اتصالات با سو استفاده از عدم آگاهی خریداران و تاکیدشان بر لوله با گرید  PE80  لوله های تولید شده از جنس PE 100 را با وزن گرید  PE 80  به خریداران می فروشند

کاربرد لوله های پلی اتیلن :

با توجه به تنوع مواد پلی اتیلن لوله های پلی ایتلن را یم توان در موارد گوناگون استفاده نمود . از بیشترین کاربرد های لوله پلی ایتلن می توان به لوله های آبرسانی اشاره کرد، این لوله ها در انتقال آب کشاورزی از سرچشمه چاه و یا رود به زمین کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد . از دیگر مواردی که می توان از لوله هیا پلی اتیلن کرد در گاز رسانی است ، ویژگی هاس منحصب به فردی که فقط لوله های پلی ایلت ندر خود دارند بهترین شرایط و ماده را جهت لوله کشی گاز دارا می باشند. معمولا لوله های پلی ایلتن که مورد استفاده در سیستم های گاز کشی هستند در فشار های کاری 16 تا 40 بار تولید می شوند .

لوله ها ی پلی اتیلن را می توان در سیستم های فاضلاب خانگی نیز استفاده نمود . برای اولین بار در ایران در مجتمع اکباتان و بعد از آن در ساختمان های بلند و مجتمع های مسکونی به دلیل آب بندی مناسب و عبور راجت تر سیالات اسیدی و فاضلابی مورد استفاده قرار گرفت .

همچنین لوله ها یپلی ایتلن را می توان در سیستم های ایمنی اتش نشانی مورد استفاده قرار دارد ، این لوله ها به دلیل استفاده در شرایط ویژه باید درای تاییدیه آتش نشانی باشند و در فشار های کاری 16 تا 20 بار در ساختمان ها اجرا می شود.

طبقه بندی محصول بر اساس مشخصات فیزیکی :

از جمله خصوصیات اصلی لوله پلی اتیلن می توان به ضربه پذیری ،لوله های پلی اتیلن می توان به ضربه پذیری، سختی کم ( که اجاره پیچش با قطر کم را می دهد ) ، ذوب حرارتی ، مقاومت در مقابل خوردگی و سایش  سهولت دسترسی به قطر های بالاتر و سهولت حمل و نقل اشاره نمود که هر یک از این موارد می توانند موجب بهبود شرایط پذیرش یک محصول گردد . عمده ترین وجه تمایز لوله پلی اتیلن عرضه شده به بازار را می توان در اختلاف دانیسیته های آنه دانست . پلی اتیلن سبک با وزن مخصوصی در حدود 0/925 الی 0/91 گرم بر سانتی متر مکعب از انعطاف پذیری و سهولت حمل و نقل بالایی برخوردار می باشد . پلی اتیلن متوسط با وزن مخصوصی  در حدود 0/946 الی 0/94 گرم بر سانتی متر مکعب از انعطاف پذیری کمتری نسبت به نوع سبک برخوردار می باشند .

برای دریافت قیمت های بروز و کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید
021-66207661 / 021-66207652…………………091208334186
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09358331725 کارشناس