لوله و تیوب فلزی

2018/05/15 بدون نظر لوله گالوانیزه

پرکاربردترین لوله‌های موجود در بازار، لوله و تیوب فلزی هستند. این لوله و تیوب فلزی برای موارد مختلف در صنعت به کار می‌روند. انتقال گاز، انتقال آب، انتقال فاضلاب، برای تجهیزات پتروشیمی، به عنوان شافت برخی از تجهیزات و … از جمله مواردی هستند که می‌توانند در این موارد به کار برده شوند.به طور کلی، لوله‌های فلزی را به دو قسمت پایپ و تیوب می‌توان تقسیم کرد. تیوب ها شامل لوله‌های مسی، لوله‌های آلومینیوم، کاپرنیکل، تیتانیوم و … هستند که در بازار ایران در برخی موارد موجود هستند و در برخی موارد موجود نیستند. باید توجه داشته باشید که نوع لوله بعد از طراحی مکانیکی، باید با توجه به فشار و فلو مورد نظر انتخاب شود که طبق استانداردهای مختلف، در جدول‌های به خصوصی آورده شده است.

  • لوله‌ی آهنی
  • لوله‌ی استیل
  • لوله یا تیوب مسی
  • لوله یا تیوب از جنس‌های فلزهای رنگی دیگر (برنج، آلومینیوم، تیتانیوم، کاپرنیکل و …)

مزایا

مزیت‌های استفاده از لوله و تیوب فلزی عبارتند از:

  1. استحکام و مقاومت: لـوله و تیوب فلزی به دلیل خصوصیت مقاومت و استحکام فلزات، قابلیت تحمل فشار و بارهای سنگین را دارا می‌باشند.
  2. انعطاف‌پذیری: لوله و تیـوب فلـزی از جنبه انعطاف‌پذیری، قابلیت خم شدن و تنظیم شکل را دارا هستند، که به راحتی با تغییر اندازه و شکل می‌توانند به ساختارهای مختلفی تنظیم شوند.
  3. مقاومت در برابر حرارت و آتش: برخی از لوله‌ها و تیوب‌های فلزی می‌توانند در برابر دماهای بالا، حرارت و آتش مقاومت نشان دهند، که مناسب برای کاربردهای صنعتی مانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می‌باشند.
  4. قابلیت اتصال و انتقال: لولـه و تیـوب فلـزی به راحتی می‌توانند با استفاده از اتصالات فلزی مناسب به یکدیگر متصل شوند، که امکان انتقال سیالات و گازها را فراهم می‌کند.
  5. مقاومت در برابر زنگ زدگی: لوله و تیوب‌های استیل و آلومینیوم دارای خصوصیات ضدزنگ بوده و در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاوم هستند.

استفاده از لوله و تیوب فلزی در صنایع ساختمانی، نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی، الکترونیک، صنایع غذایی، تاسیسات و سیستم‌های آب و فاضلاب، صنایع دریایی و بسیاری از صنایع دیگر رایج است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت بروز لطفا با ما در ارتباط باشید
021-66207661 / 021-66207652…………………091208334186
برچسب ها
{ "@context" : "http://schema.org", "@type" : "Person", "name" : "loolehcenter", "url" : "http://loolehcenter.ir", "sameAs" : [ "http://instagram.com/abyaransanat" ] } 09128334186 کارشناس