2018/06/17 2 نظرات لوله مسی

لوله مسی یک نوع لوله است که از جنس مس ساخته شده است. مس یک فلز با خواص منحصر به فرد است که به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خود، برای تولید لوله‌های مسی استفاده می‌شود. لوله‌های مسی معمولاً در قالب لوله‌های استوانه‌ای با قطر و ضخامت متفاوت تولید می‌شوند و برای انتقال سیالات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایا

مزایای استفاده از لوله‌های مسی عبارتند از:

 1. خواص هدایت حرارت و الکتریسیته: مس یک فلز خوب هادی است و به خوبی حرارت و الکتریسیته را هدایت می‌کند. این ویژگی آن را برای استفاده در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، سیستم‌های الکتریکی و سیستم‌های الکترونیکی مناسب می‌کند.
 2. مقاومت در برابر خوردگی: مس مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد و نیاز به پوشش محافظ برای مقابله با خوردگی ندارد. این ویژگی آن را برای استفاده در سیستم‌های آبیاری، سیستم‌های آب و فاضلاب و سیستم‌های گاز مناسب می‌کند.
 3. قابلیت انعطاف پذیری: لوله‌های مسی قابلیت انعطاف بالایی دارند و می‌توانند به راحتی به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف خم شوند. این ویژگی آن را برای استفاده در نصب‌های پیچیده و ساختارهای مختلف در ساختمان‌ها مناسب می‌کند.
 4. ظاهر زیبا: لوله‌های مسی دارای ظاهری زیبا و متنوع هستند و می‌توانند در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده شوند.
 1. دوام و عمر طولانی: لوله‌های مسی با داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی و آب‌های شور، دوام و عمر طولانی دارند و نیاز به تعویض و نگهداری کمتری دارند.

لوله‌های مسی عموماً در صنایع مختلفی مانند ساختمان‌سازی، آب و فاضلاب، گرمایش و سرمایش، صنعت الکترونیک و اتومبیل‌سازی استفاده می‌شوند.

انواع لوله مسی:

لوله از جنس مس بنا بر کاربد و موار مصرف آنها به صورتت شاخه ، گلاف ، کویل ( LWC) و مویی (CAPILARY) J) تولید می شود.


شاخه ای:

خرید و فروش لوله های مسی به صورت شاخه ای در صنایعی همچون تهویه مطبوع، صنایع برودتی، الکتریکی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد .


سایز لوله مسی کلاف:

مس کلافی برای مقاصدی همچون تعمیرات و اتصالات در صنایع تهویه و برودت به کار می رود .

این محصول دارای خم پذیری مناسب است که باعث تسهیل استفاده از آن در سیستم های لوله کشی در خطوط انتقال گاز، سیستم های تهویه و لوله های برودتی می شود .

جهت تماس با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. . .
0912-8834186. . . . . . . . . 0912-7066166/ 021-66144527. . . . . . . . . 021-66145209
خرید لوله مسی کویل

لوله مسی در خطوط تولید انبوه سیستم های حرارتی و برودتی و مبدل های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.


لیست قیمت لوله مسی مویی:


لوله مویی به سبب قطر بسیار کمی که دارد لوله مویی نامیده می شود .

جایگاه آن بین خروچی فیلتر و ورودی اوپراتور است .

قطر لوله و طول آن در کیفیت سرمای ایجاد شده بسیار با همیت است .

مشخصات لوله های ساخته شده با مس بر اساس 1786DIN ارایه شده است ،

این لوله ها در قطر های 22-6 میلیمتری با آلیاژ SF-CV22به صورت کلاف به طول 25 تا 50 متر و با آلیاژ SF-CU37 در قطر های 54-6 میلی متر به صورت شاخه ای عرضه میشود .

همچنین در قطر های 64 میلی متر به بالا فقط به صورت شاخه ای عرضه می شود
لوله های کلافی در این استاندارد در حالت سرد بدون استفاده از ابزار قابلیت خم شدن دارند و لوله های شاخه ای تا قطر 18 میلی متر را در حالت سرد و به کمک ابزار مناسب می توان خم کرد.

معایب استفاده از لوله مسی

لوله های مسی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. مقاومت کمی در برابر مواد شیمیایی دارند و به همین دلیل نیز تغییرات شیمیایی در دمای بالا ضد یخ های پایه ی گلیکول، موجب خوردگی لوله های مسی می شود. همچنین در برابر غلظت های بالای سولفید هیدروژن، بسیار آسیب پذیر هستند.

لوله های مسی بر چه اساسی دسته بندی می شوند؟

این نوع لوله بر اساس روش تولید و یا برحسب جنس به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

مراحل تولید

 1. ذوب کاتد در کوره القایی
 2. ریخته گری مداوم پوسته مادر
 3. بسته بندی و حمل
 4. نورد پوسته مادر و اصلاح کریستالی آن
 5. کشش سه مرحله ای لوله مادر
 6. کشش در ماشین
 7. تنش زدایی
برچسب ها
{ "@context" : "http://schema.org", "@type" : "Person", "name" : "loolehcenter", "url" : "http://loolehcenter.ir", "sameAs" : [ "http://instagram.com/abyaransanat" ] } 09127066166 کارشناس