2020/11/08 بدون نظر اتصالات آهنی دنده ای, لوله گالوانیزه

لوله سیاه چیست؟

لوله سیاه از فولاد ساخته میشود این لولـه غیر گالوانیزه است. رنگ تیره آنها به دلیل ضد زنگی که روی انها ریخته میشود، ایجاد شده است.

گالوانیزه چیست ؟

همانطور که گفتیم لولـه های سیاه، گالوانیزه نیستندو رنگ آنها تیره است

در ادامه مطلب گالوانیزه را نیز توضیح خواهیم داد .

کاربرد لولــه های سیاه چیست؟

لولـه های سیاه به دلیل استحکام زیاد برا انتقال آب ها و گاز ها نیز استفاده میشود

این لولـه ها قیمت پایین تری نسبت به دیگر لولـه های اهنی دارد لولــه های سیاه قادر هستند

فشاری نزدیک به 80 بار را تحمل کنند و صدمه نبینند در حالی پلی اتیلن و یا کاروگیت فشاری بشیتر از 20 را تحمل نمیکنند.

جهت تماس با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. . .
0912-8834186. . . . . . . . . 0912-7066166/ 021-66144527. . . . . . . . . 021-66145209

گالونیزه کردن چیست؟

گالوانیزه کردن لوله‌ها به معنای پوشش دادن آنها با یک لایه نازکی از روی (زنگ‌زدایی کردن) است. فرآیند گالوانیزه کردن به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی لوله‌ها استفاده می‌شود و آنها را در برابر عوامل زیستی و آب و هوای خارجی محافظت می‌کند.

فرآیند گالوانیزه کردن لوله‌ها معمولاً شامل مراحل زیر است:

  1. آماده‌سازی سطح: قبل از گالوانیزه کردن، سطح لوله‌ها باید آماده‌سازی شود. این شامل پاکسازی سطح از ذرات و روغن‌های موجود است.
  2. روشن کردن سطح: برای افزایش آمادگی سطح لوله‌ها، ممکن است از روشن کردن سطح با استفاده از اسیدها یا روش‌های دیگر استفاده شود.
  3. آبکاری قبل از گالوانیزه کردن: قبل از ورود لوله‌ها به حوضچه گالوانیزه کردن، ممکن است به آبکاری زیراکسید روی (zincate) نیاز داشته باشند. این مرحله برای افزایش چسبندگی روی به سطح لوله انجام می‌شود.
  4. گالوانیزه کردن: لوله‌ها به حوضچه گالوانیزه کردن منتقل می‌شوند که در آن روی مذاب قرار دارد. در این حوضچه، لوله‌ها به طور کامل در روی مذاب فرو می‌رود و لایه‌ای از روی روی سطح آنها تشکیل می‌شود.
  5. خشک کردن: پس از گالوانیزه کردن، لوله‌ها خارج از حوضچه برداشته شده و به طور کامل خشک می‌شوند.

بعد از اتمام فرآیند گالوانیزه کردن، لوله‌ها دارای پوششی از روی خالص می‌شوند که به آنها مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی می‌بخشد. این پوشش عموماً سفید یا خاکستری است و لوله‌ها را در برابر عوامل آب و هوایی و محیطی محافظت می‌کند.

برچسب ها
{ "@context" : "http://schema.org", "@type" : "Person", "name" : "loolehcenter", "url" : "http://loolehcenter.ir", "sameAs" : [ "http://instagram.com/abyaransanat" ] } 09127066166 کارشناس