2018/07/14 بدون نظر شیرفلکه, لوله گالوانیزه

استفاده شیر کشویی برای قطع و وصل نمودن جریان سیالات است . این شیر ها برای تنظیم جریان استفاده نمی شوند و قرار دادن آنها در وضعیت نزدیک به حالت بسته باعث فرسای شیر می گردد.

انواع شیر های کشویی:

شیر های کشویی را می توان به دو دسته موازی و گات ولو ( گوه ای ) تقسیم نمود . شیر های کشویی موازی از یک دیسک تحت دروازه ای در بین دو نشیمنگاه موازی ساخته شده است . شیر کشویی همچنین دارای یک لبه تیز در قسمت پایین خود می باشد که این لبه تیز برای برش و از بین بردن ذرات جامد ورودی به شیر کشویی می باشد.مزیت مهم شیر کشویی این است که علاوه بر به کار رفتن برای VALVE SEAT های نامتقارن می توانند برای سیت ولو های زاویه ای نیز بکار روند

دسته دوم شیرکشویی گیت ولو از نوع گوه ای است . در شیر کشویی از نوع گوه از دو نوع SEAT مورب و یک GATE مورب استفاده می شود . برای بسته شدن در حالت SHUT OFF دیسک شیر کشویی وقتی که فول باز می شود ، کاملا از مسیر عبور جریان برداشته می شود . این خاصیت در شیر کشویی باعث از بین رفتن هرگونه مقاومتی در وضعیت باز می شود . وقتی که شیر کشویی کاملا بسته شد توسط یک رینگ آب بند دیسکس صفحه اصلی را آب بندی می کند با قرار گرفتن دیسک در داخل رینگ آب بندی ، مقدار بسیار کمی نشتی ممکن است در دیسک عبوری به وجود بیاید و یا اصلا هیچ مقادار نشتی به وجود نیاید .

جهت تماس با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. . .
0912-8834186. . . . . . . . . 0912-7066166/ 021-66144527. . . . . . . . . 021-66145209

کاربرد شیر کشویی:

شیر کشویی در همه تاسیسات آب رسانی از جمله آب آشامیدنی در حالت باز ، اشفتگی کمی را نسبت به سایز شیر های قطع و وصل در مسیر ایجاد می کند که از عبور جریان جلوگیری کند. استفاده از شیر کشویی در خطوط انتقال به عنوان کنترل کننده جریان مجاز نبوده و باید دز حالت کامل باز و یا کاملا بسته مورد استفاده قرار گیرند.

از جمله کاربرد های شیر کشویی ها می توان به : پالایشگاه ها، محتمع های تروشیمی، کارخانجات مختلف صنعتی، پروژه های آبرسانی و تاسیسات دریایی و… اشاره کرد.

از مهمترین برند های شیر فلکه کشویی در ایران می توان به فاراب، میراب، شیر کشویی وگ و… اشاره کرد

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09358331725 کارشناس