اتصالات دنده ای مانند گالوانیزه و… که بیشترین استفاده را در تاسیسات منازل و صنایع دارند و برای آببندی و. جلوگیری از نشتی آب از تفلن و نوار تفلن استفاده می شود . امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای آب بندی و ثابت نگه داشتن اتصالات در تاسیسات و عدم چکه و اب بندی از تفلن مایع استفاده می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای آب بندی و ثابت نگه داشتن اتصالات تاسیسات و عدم چکه از تفلن مایع اتصالاه می شود ، از مزایای استفاده از تفلن مایع می توان به راحتی نصب اتصالات و اجرای سیستم لوله کشی اشاره کرد.

شیوه اجرا سریع ویژگی و عامل مهم شده است که استفاده از تفلن مایع رشد روزافزونی داشته باشد . برای اجرا و استفاده از مایع تفلن باید قسمتی از از سطحی که نیاز دارید به اب بندی به تفلن مایع آغشته نمایید . در گام بعدی فقط لازم است اتصالات و یا لوله را با داست پیچ بدهید. خواهید دید که به دلیل عدم مقاومت اتصالات بدون نیاز به ابزار خاصی فیت و فیکس می شوند ، بعد از گذشت نیم ساعت با خشک شدن تفلن مایع می توانید تست اولیه را انجام دهید زیرا در این زمان است که تفلن خشک شده و مقاومت اولیه خود را بدست خواهد آورد . در شیوه های قدیمی برای ثابت نگه دشتن و آب بندی لوله و سیستم های لوله کش با مشکلات بسیاری روبرو بودیم ، از جمله این مشکل ها تغییر هیا شیمیایی که با عث کاهش کیفیت آب شرب می شد را در لوله ها ملاحظه می کردیم.

ویژگی های تفلن مایع:

  1. در صورت نیاز  قابلیت جدا شدن قطعات متصل شده به هم را دارا باشند.
  2. خیلی سریع روی سطح مورد نظر خشک نشود تا هنگام اجرا فرصت چرخاندن اتصالات و تنظیم کردن در زاویه دلخواه را داشته باشیم
  3. باید در زمان اجرا بعد از گذشت نیم ساعت جداقل مقاومت را داشته باشیم تا ستس اولیه زیاد طولانی نشود ، در صورت طولانیشدن تست اولیه سرعت اجرا با تاخیر مواجه می شود .
  4. باید مقاومت باشد که بعد از اجرای کار و ثابت شدن با لرزش و تکان کوچک مقاومت خود را از دست ندهد و نشتی ایجاد شود

تفلن مایع بعد از خشک شدن تا 100 بار فشار را میتواند تحمل کند و مقاومتش  در برابر دما از منفی 50 درجه سانتی گراد تا 150 درجه سانتی گراد می باشد. . هنگام نصب و اجرا لوله کشی دیده شده که محل اجرا قابلیت مانور و دسترسی به اجرا کار را نمی دهد که کگاها موجب نگرانی هایی میشود و به اجبار از کنف به جای نوار تفلن استفاده می کنند . اما با تولید تفلن مایع به دلیل این که نیاز به پیچیدن ندارد و مستقیما به خود اتصالات اغشته می شود در شرایط سخت محیطی نیز قابلیت استفاده را نیز دارند .

{ "@context" : "http://schema.org", "@type" : "Person", "name" : "loolehcenter", "url" : "http://loolehcenter.ir", "sameAs" : [ "http://instagram.com/abyaransanat" ] } 09127066166 کارشناس